کتالم کجاست؟

دی ۱۰, ۱۳۹۹
۰ دیدگاه
کتالم
کتالم کجاست

کتالم کجاست؟

کتالم یکی از شهرهای استان مازندان در ایران است که در 5 کیلومتری شرق شهر رامسر و در حد فاصل شهر تنکابن و رامسر واقع شده است. نام قدیمی این شهر “گته لم” بوده که “گته” به معنای بزرگ و “لم” بمعنای زمینی است که آب راکد زیادی دارد.

مردم کتالم و سادات شهر همانند مردم دیگر نقاط شهرستان رامسر به زبان گیلکی سخن می گویند. مردم شهرستان رامسر و کتالم و سادات شهر جزء اقلیم تاریخی “دیلم” می باشند.

اقتصاد کتالم

بیشتر مردم این منطقه زندگی خود را از راه کشاورزی و دامداری و تولید محصولاتی نظیر مرکبات، برنج، چای، شیلات و آبزیان می گذرانند. اما کم کم با رشد صنعت گردشگری در این شهر، رونق اقتصادی ویژه ای در آن شکل گرفت. این موضوع باعث شده تا سرمایه داران زیادی به این شهر سرازیر شوند تا ساخت، خرید و فروش ویلا، آپارتمان، زمین و املاک تجاری رونق بگیرد.

مشاورین املاک کاندید با مشاوران مجرب و کادر حقوقی آگاه به مسائل حقوقی با بیش از سی سال تجربه در امر خرید ویلا ، فروش ویلا ، فروش زمین ، فروش ملک تجاری و بسیاری خدمات املاک و مستغلات در منطقه رامسر و کتالم توانسته سهم عمده ای در رونق اقتصادی این شهرها داشته باشد.

اماکن گردشگری کتالم

کتالم بدلیل قدمت تاریخی و زیبایی منحصر به فرد خود دارای مکان های دیدنی بسیاری است که می توان به قلعه مارکوه ، ارتفاعات ییلاقی ، دوشنبه بازار کتالم ، چهارشنبه بازار سادات شهر و چشمه های آبگرم معدنی سادات شهر با خاصیت درمانی اشاره کرد.

قلعه مارکوه

قلعه مارکوه

قلعه مارکوه در شهر کتالم و بر روی یک کوه واقع شده که برای دیدن آن باید از مسیر زیبایی، با نزدیک به 300 پله، پیاده گذر کرده تا به قلعه مارکوه برسید. این قلعه یکی از مناطق دیدنی و منحصر به فرد این شهر می باشد و اکنون از این قلعه تنها دو برجک نگهبانی باقی مانده است. این قلعه منظره زیبایی به کوه روبرویش دارد که توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است.

این شهر دارای امکانات زیادی همچون درمانگاه، داروخانه، فروشگاه های بزرگ وکوچک، مراکز تفریحی و یکی از بزرگترین مراکز سالمندان استان مازندران می باشد. در صورتیکه به کتالم سفر کردید و قصد خرید ویلا، آپارتمان یا زمین را دارید، حتماً با مشاورین ما تماس بگیرید تا بهترین پیشنهادات و مشاوره را در منطقه رامسر و کتالم دریافت کنید.

مشاورین املاک کاندید